Odnowa Emaus

Emaus

Plan organizacyjny wspólnoty Emaus na rok 2016/2017

1. Organizacja spotkań:

• Na spotkania modlitewne są zapraszani wszyscy wierni (nie tylko członkowie Emaus).
  • Modlitwa wspólnotowa odbywać się będzie w każdy czwartek o godz. 19.00 w kościele.
  • W pierwszy i trzeci czwartek miesiąca po spotkaniu będzie odbywać się agapa przygotowana w salce parafialnej. Osoby należące do Emaus proszone są o zachęcanie nowych osób (zauważonych podczas modlitwy w kościele) do wzięcia udziału w agapie.
  • W trzeci czwartek miesiąca spotkanie modlitewne będzie miało charakter wyjątkowo uroczysty wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu (jak do tej pory).
  • W drugi i czwarty czwartek miesiąca po spotkaniu modlitewnym w kościele, na terenie parafii będą spotkania w małych grupach. Spotkania w małych grupach stanowią ważną część formacji stąd członkowie Emaus są w sposób szczególny zachęcani do wpisania się do konkretnej grupy (listy grup, animatorów i uczestników będą znajdować się u Lidera).

2. Tematyka spotkań:

• Od września 2016 do czerwca 2017 planuje się realizację czterech tematów w ramach cyklów (4-5) cotygodniowych spotkań. Przybliżony terminarz: temat nr 1 (wrzesień-październik), nr 2 (listopad-styczeń), nr 3 (styczeń-marzec), nr 4 (kwiecień-czerwiec).
  • Realizacja tematu będzie obejmować:

a) katechezę wygłaszaną przez Księdza,

b) wykłady prowadzone przez członków Emaus (lub zaproszonych gości),

c) spotkania w małych grupach (dyskusja, dzielenie się owocami, itd.)

• Wszyscy członkowie Emaus są proszeni o dostarczenie Liderowi proponowanych tematów spotkań (5 propozycji) w terminie do końca lipca 2016. Proponowane tematy będą podlegały rozeznaniu mającemu na celu wybranie czterech realizowanych w tym roku.

3. Struktura organizacyjna:

Lider – Alicja Samołyk; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. tel.: 606 382 620

Skarbnik

Odpowiedzialny za oprawę muzyczną – Jan Madej; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Odpowiedzialny za ogłoszenia na stronie internetowej – Jan Madej

Odpowiedzialni za przygotowanie agapy

4. Grupy posługi (diakonie):

Diakonia modlitwy wstawienniczej – organizowana we współpracy z Domowym Kościołem

5. Planowane inne aktywności wspólnoty:

• Modlitwa wstawiennicza „interwencyjna” w różnych intencjach przesyłanych za pośrednictwem SMS
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu (środy)
  • Realizacja Seminarium Odnowy Wiary w Duchu Świętym
  • Realizacja Kursu Alfa we współpracy z Domowym Kościołem

6. Kalendarium:

19.11.2016 – Dzień Jedności

17-18.02.2017 – 50-lecie Odnowy