XXXVIII Piesza Pielgrzymka Wrocławska

XXXVIII Piesza Pielgrzymka Wrocławska

Tegoroczna pielgrzymka przebiegać będzie pod hasłem: „VENI!", podejmując rozważania poświęcone Trzeciej Osobie Trójcy Świętej. Do tego programu duszpasterskiego dodane będą tematy, związane z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, zaś pątnicy do swoich intencji indywidualnych dołączą modlitwy za Ojca Świętego Franciszka i archidiecezję wrocławską.

Więcej na www.pielgrzymka.pl lub FB

INFORMACJE OGÓLNE

Pielgrzymka wyruszy z Katedry Wrocławskiej w czwartek 2 sierpnia br. o godz. 6.00, zaś przybycie na Jasną Górę i wejście przed obraz Matki Bożej przewidziane jest na piątek 10 sierpnia br. od godz. 9.00. Msza św. na zakończenie pielgrzymki na Wałach Jasnogórskich sprawowana będzie o godz. 11.00.

W Pielgrzymce może wziąć udział każdy, kto zobowiąże się spełnić następujące warunki:

• zapisze się w swojej parafii (szczegóły u ks. Duszpasterzy) lub w Biurze Pielgrzymki w Duszpasterstwie Akademickim „Wawrzyny" do końca lipca br.;
  • powstrzyma się całkowicie od palenia tytoniu i picia alkoholu;
  • przestrzegać będzie zakazu noclegów koedukacyjnych;
  • będzie wypełniał polecenia Brata Przewodnika i jego współpracowników;
  • przyjmie w duchu pokuty wszystkie trudy pielgrzymowania.