Iskra Miłosierdzia - czwartek 28.09. godz. 15.00

Koronka na ulicach miast świata to coroczne wydarzenie, które  w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny skupia tysiące ludzi na całym świecie. Od dziewięciu lat 28 września spotykamy się o godzinie 15.00 na skrzyżowaniach  i placach naszych miast i miasteczek, by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego  Miłosierdzia. W 2014 i 2015 roku jednoczył się z nami i błogosławił nam papież Franciszek, którego także tym razem  pokornie  prosimy  o  błogosławieństwo i   zjednoczenie  z  nami w  tej  wspólnej  modlitwie.

W tym roku towarzyszą nam intencje:

1. Za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie: Powiedz moim kapłanom,  że zatwardziali grzesznicy kruszyć się będą pod ich słowami, kiedy będą mówić o niezgłębionym miłosierdziu moim, o litości, jaką mam dla nich w sercu swoim. Kapłanom, którzy głosić będą i wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa, i poruszę serca, do których przemawiać będą. (Dz. 1521).

2. O pokój na świecie, zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu, o powrót uchodźców  do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów!

3. Za Prezydenta Pana Andrzeja Dudę i cały Rząd Polski.

4. Za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych

Wspólna modlitwa odbędzie się w czwartek  28 września o godzinie 15.00.

W naszej parafii będziemy się modlić wzdłuż ulicy Strachocińskiej w trzech miejscach:

- na początku Osiedla przy Przedszkolu

- przy Kościele