XXXVIII Piesza Pielgrzymka Wrocławska

XXXVIII Piesza Pielgrzymka Wrocławska

Tegoroczna pielgrzymka przebiegać będzie pod hasłem: „VENI!", podejmując rozważania poświęcone Trzeciej Osobie Trójcy Świętej. Do tego programu duszpasterskiego dodane będą tematy, związane z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, zaś pątnicy do swoich intencji indywidualnych dołączą modlitwy za Ojca Świętego Franciszka i archidiecezję wrocławską.

Więcej na www.pielgrzymka.pl lub FB

INFORMACJE OGÓLNE

Pielgrzymka wyruszy z Katedry Wrocławskiej w czwartek 2 sierpnia br. o godz. 6.00, zaś przybycie na Jasną Górę i wejście przed obraz Matki Bożej przewidziane jest na piątek 10 sierpnia br. od godz. 9.00. Msza św. na zakończenie pielgrzymki na Wałach Jasnogórskich sprawowana będzie o godz. 11.00.

W Pielgrzymce może wziąć udział każdy, kto zobowiąże się spełnić następujące warunki:

• zapisze się w swojej parafii (szczegóły u ks. Duszpasterzy) lub w Biurze Pielgrzymki w Duszpasterstwie Akademickim „Wawrzyny" do końca lipca br.;
  • powstrzyma się całkowicie od palenia tytoniu i picia alkoholu;
  • przestrzegać będzie zakazu noclegów koedukacyjnych;
  • będzie wypełniał polecenia Brata Przewodnika i jego współpracowników;
  • przyjmie w duchu pokuty wszystkie trudy pielgrzymowania.

Wspólnota Różańcowa

Wspólnoty Nieustającego Różańca Świętego

im. Świętego Jana Pawła II

pod patronatem Matki Bożej Gietrzwałdzkiej i Świętego Józefa

Ojczyzna nasza jak i cały świat potrzebują modlitwy. Najskuteczniejszą modlitwą jest Różaniec. Chcemy w naszej parafii założyć taką Wspólnotę NRŚW. Potrzeba tylko 48 osób, brakuje jeszcze 18 osób. Każda z nich modli się raz w miesiącu w swoim domu, tj.30-tego każdego miesiąca, odmawiając jedną część Różańca Świętego, w wybranej przez siebie godzinie.

Co pół godziny rozpoczyna modlitwę inna osoba i trwa ona całą dobę. Lista z wolnymi godzinami, na którą można się wpisać jest w zakrystii.

Iskra Miłosierdzia - czwartek 28.09. godz. 15.00

Koronka na ulicach miast świata to coroczne wydarzenie, które  w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny skupia tysiące ludzi na całym świecie. Od dziewięciu lat 28 września spotykamy się o godzinie 15.00 na skrzyżowaniach  i placach naszych miast i miasteczek, by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego  Miłosierdzia. W 2014 i 2015 roku jednoczył się z nami i błogosławił nam papież Franciszek, którego także tym razem  pokornie  prosimy  o  błogosławieństwo i   zjednoczenie  z  nami w  tej  wspólnej  modlitwie.

W tym roku towarzyszą nam intencje:

1. Za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie: Powiedz moim kapłanom,  że zatwardziali grzesznicy kruszyć się będą pod ich słowami, kiedy będą mówić o niezgłębionym miłosierdziu moim, o litości, jaką mam dla nich w sercu swoim. Kapłanom, którzy głosić będą i wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa, i poruszę serca, do których przemawiać będą. (Dz. 1521).

2. O pokój na świecie, zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu, o powrót uchodźców  do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów!

3. Za Prezydenta Pana Andrzeja Dudę i cały Rząd Polski.

4. Za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych

Wspólna modlitwa odbędzie się w czwartek  28 września o godzinie 15.00.

W naszej parafii będziemy się modlić wzdłuż ulicy Strachocińskiej w trzech miejscach:

- na początku Osiedla przy Przedszkolu

- przy Kościele