Wpłaty

BUDOWA KOŚCIOŁA - 1%

BUDOWA KOŚCIOŁA - 1%

Dzięki porozumieniu z Fundacją Strachota istnieje możliwość przekazania 1% podatku na rzecz budowy naszego kościoła.

Wystarczy wpisać w odpowiednie pola swojego formularza PIT numer KRS 0000224647 oraz wyliczoną kwotę jednego procenta podatku dochodowego oraz koniecznie dopisek „parafia Strachocin” w rubryce „cel szczegółowy 1%”.  Urząd Skarbowy prześle tę kwotę na konto Fundacji „Strachota”, która na mocy zawartego porozumienia przekaże środki na konto parafii.

Wzór dla Pit 37.

Wzór dla Pit 37

Wzór dla Pit 36.

Wzór dla Pit 36

Wpłaty

Darowizny na budowę nowego kościoła przy parafii NMP Bolesnej można przekazać w następujący sposób:

1. W kopercie na tacę zbieraną podczas mszy św. lub bezpośrednio na ręce ks. Proboszcza(z dopiskiem „na budowę kościoła”)
  2. Poprzez zadeklarowanie 1% podatku. Szczegółowe informacje dostępne w menu Budowa kościoła/ 1%

3. Dodatkowo, taca zbierana podczas wszystkich Eucharystii w każdą pierwszą niedzielę miesiąca będzie także przeznaczona na cele związane z budową.
  4. Bezpośrednio na specjalne konto związane z budową kościoła:

PARAFIA P.W. NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY BOLESNEJ
51-511 WROCŁAW

Rachunek:  87 7065 0002 0651 9192 1304 0001 w banku Krajowa Społdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa w Sopocie
Rachunek: 73 9585 0007 0220 0220 0077 0001 w banku Bank Spółdzielczy Oława
Tytuł przelewu: Na cele kultu religijnego

Odliczenie od dochodu przysługuje w wysokości dokonanej darowizny, nie wyżej jednak niż w kwocie stanowiącej 6 % dochodu podatnika. Co ważne 6% darowizn nie może być przekazane na wszystkie cele dobroczynności liczone łącznie, a zatem dla obliczenia 6% dochodów sumuje się darowizny na rzecz krwiodawstwa (w kwocie ekwiwalentu za oddaną krew), kultu religijnego oraz na rzecz organizacji pożytku publicznego. Jeśli łącznie wartość ta przekracza 6% dochodu – odliczeniu podlega maksymalnie właśnie to 6%, nadwyżka nie może być odliczana.

UWAGA:
Do sumy tej nie wlicza się darowizn na cele charytatywno – opiekuńcze kościoła. Decydującym będzie zatem cel przekazanej darowizny.

Stąd odrębnie traktujemy przelewy na Kościół – na cele kultu, a odrębnie darowizny na cele charytatywno – opiekuńcze realizowane przez Kościół. Tych drugich nie ujmuje się w limicie 6% dochodów.

Do limitu nie wlicza się również 1% podatku przekazanego na rzecz organizacji pożytku publicznego.

źródło: www.pit.pl