Taca przez internet

Istnieje możliwość wniesienia ofiary na potrzeby naszej parafii za pośrednictwem internetu.

Wystarczy kliknąć w poniższy przycisk i postępować zgodnie z instrukcjami w oknie.

Transmisje mszy świętych

transmisje mszy

Spotkanie Parafialnego Komitetu Budowy Kościoła w dniu 24.02.2013

Informacje ze spotkania Parafialnego Komitetu Budowy Kościoła w dniu 24.02.2013

Na obecnym etapie chodzi nam o to, aby określić orientacyjny koszt wykonania prac od strony potencjalnego wykonawcy, co pozwoli również na podjęcie decyzji o formule prowadzenia prac (generalny wykonawca, czy "po kawałku", inne?). Z drugiej strony chcemy oszacować jakimi środkami i w jakim czasie możemy dysponować. Do w.w. utworzone zostały dwa zespoły robocze:

1. Zespół techniczny - celem pracy zespołu w najbliższym czasie będzie:

• przygotowanie materiałów przetargowych,
  • kontakt z potencjalnymi wykonawcami,
  • zebranie wstępnych ofert,
  • wyselekcjonowanie kilku firm, z którymi prowadzone będą szczegółowe rozmowy
  • przedstawienie wyników podczas następnego spotkania Komitetu - orientacyjne koszty poszczególnych etapów i całości oraz sugerowani wykonawcy

2. Zespół ds. finansów i komunikacji  - celem pracy zespołu w najbliższym czasie będzie:

• zebranie deklaracji wpłat i oszacowanie potencjalnych przychodów z darowizn w czasie
  • opisanie i przedstawienie na zebraniu Komitetu wszystkich możliwych źródeł finansowania oraz oszacowanie wielkości wpływów z każdego z nich (także ew. określenie innych źródeł, które nie zostały opisane w liście do parafian)
  • Ustalenie potencjalnych zagrożeń, trudności i ryzyk w procesie budowy, na podstawie doświadczeń parafii, które w ostatnich latach budowały (budują) kościół i przedstawienie na spotkaniu Komitetu
  • Określenie najbardziej efektywnych sposobów komunikacji wewnątrz parafii oraz treści przekazów (np. w formie odpowiedzi na potencjalne pytania ze strony parafian, czy sposoby prezentowania postępów prac, etc.)

Dalszy przebieg prac:

1. Obydwa zespoły umawiają się i pracują niezależnie, we własnej grupie.
  2. Termin najbliższego spotkania zostanie wyznaczony po wstępnym przetargu i uzyskaniu przez zespół 1 wstępnych ofert od wykonawców oraz oszacowaniu wpływów z deklaracji przez zespół 2. Zakładamy wstępnie , że zajmie to około 4-6 tygodni
  3. Wstępnie zakładamy, że na najbliższym spotkaniu rozważymy powołanie "zarządu" Komitetu, w celu lepszej koordynacji dalszych prac.

Pamiętajmy, że ta budowa, mimo, że podlega, co jest oczywiste, wszelkim regułom sztuki budowlanej i trudnościom w pozyskiwaniu środków, nie jest zwykłym budowaniem. Myślę, że powinniśmy na to spoglądać także z perspektywy wiary. Budujemy wspólnotę Kościoła a  budynek kościelny ma tej wspólnocie tylko (i aż) służyć. Jeśli Bóg za tym stoi, to na przeszkodzie może stanąć nam jedynie nasze ograniczone myślenie i brak wiary.

Jeżeli chodzi o wymiar duchowy, to w każdą niedzielę przed Mszą o 9.30 jest dziesiątka różańca w intencji budowy. Od 3 marca w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o 12.30 będzie msza w intencji ofiarodawców na budowę kościoła.