1% podatku  

Zachęcamy do przekazywania 1% podatku na budowę kościoła.

Szczegóły dostępne pod tym linkiem

   

Taca przez internet  

Istnieje możliwość wniesienia ofiary na potrzeby naszej parafii za pośrednictwem internetu.

Wystarczy kliknąć w poniższy przycisk i postępować zgodnie z instrukcjami w oknie.

 

   

Logowanie  

   

Gościmy  

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

   

Transmisje mszy świętych

transmisje mszy

   

Komitet Budowy nowego kościoła

Szczegóły

                                                                                                                Wrocław, 13.02.2013

Drodzy sąsiedzi, parafianie NMP Bolesnej,

ponad dwadzieścia lat temu razem z księdzem Edwardem Zborowskim wznieśliśmy na Strachocinie kaplicę, która  służy nam do dziś. Dzięki Waszej ofiarności i pracowitości mamy miejsce w którym możemy Boga, Pana naszego, chwalić i czcić.

Już wtedy myślano o budowie kościoła, a dziś to pragnienie spełnia się na naszych oczach. Projekt kościoła, którego wizualizację mogliście w ostatnim czasie oglądać w Sali parafialnej i na naszej parafialnej stronie internetowej, został zatwierdzony i tym samym możemy przymierzać się do rozpoczęcia prac budowlanych.
Aby to dzieło zrealizować, potrzeba zarówno modlitwy jak też pomocy materialnej, nawet tej najmniejszej.

W tym celu przy parafii zawiązuje się Komitet Budowy nowego kościoła, składający się z mieszkańców parafii. Głównym celem Komitetu będzie doradztwo i opiniowanie spraw związanych z budową oraz, wspólnie z Proboszczem, pozyskiwanie i rozliczanie środków na budowę. Aktualnie zostały już wstępnie określone źródła i możliwości pozyskiwania środków finansowych, takie jak: taca z każdej pierwszej niedzieli miesiąca, ofiary składane przez Was w ramach „kolędy”, wpłaty 1% od podatku. Jednak podstawowym źródłem finansowania, jest, jak zawsze, ofiarność Nas wszystkich poprzez dobrowolne darowizny na rzecz budowy świątyni.

W ramach przygotowań do rozpoczęcia prac, chcielibyśmy zorientować się, jakie kwoty możemy zebrać w ciągu jednego roku. Takie oszacowanie pozwoli na lepsze zaplanowanie i sprawniejsze wykonanie poszczególnych etapów prac a co za tym idzie, pewne oszczędności. O ile jesteśmy w stanie oszacować wpływy z tacy czy kolędy, to nie jesteśmy w stanie tego uczynić w przypadku dobrowolnych wpłat parafian w formie darowizn. Z tego powodu prosimy Was o wypełnienie, jeśli to możliwe, załączonej, niezobowiązującej, deklaracji.

Z radością możemy Was poinformować, że nie rozpoczynamy z pustymi rękami. Projekt budowlany został już w pełni opłacony a pozostała kwota, którą na cele budowy przekazał ksiądz Proboszcz to około 90 tysięcy złotych.

Z poważaniem,

w imieniu grupy inicjatywnej Komitetu Budowy Kościoła

Elżbieta Chwalik
Wiktor Gąsior
Tomasz Knoblauch
Grzegorz Makuch
Mieczysław Pelc
Jerzy Prokopiuk
Lech Puchala
Jerzy Skoczylas
Piotr Surdyka
Zygmunt Wilk
Mieczysław Zatoka

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jeśli chcesz, to wpisz poniżej swoje imię i nazwisko oraz ulicę i nr domu

.........................................

Deklaruję szacunkowo następujące kwoty darowizny z przeznaczeniem na budowę kościoła w parafii NMP Bolesnej we Wrocławiu - Strachocinie
(możesz wybrać i wypełnić jedną z trzech poniższych opcji, jak Ci będzie wygodniej)

Miesięcznie

Kwartalnie

Rocznie

........................................... złotych

........................................... złotych

........................................... złotych

Wypełnione deklaracje prosimy złożyć do skrzynki w kościele oznaczonej: „Budowa kościoła”. Informację o deklarowanej kwocie darowizny można również przesłać przez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW  

Msza Św.

niedziele

800 930 1100 1230

1800 2000

dni powszednie

900 1800


Spowiedź św:

Pół godziny przed mszą św.

   

O PARAFII  

   

KANCELARIA  

czynna codziennie po Mszy św. wieczornej

Strachocin
ul.Tatarakowa 1
51-511 Wrocław

71/346-68-02
605-345-897

   

Polecamy  

2 ryby

Lectio na telefon  Lectio

 Divina

 na

 telefon